З 01.11.2016р. по 03.11.2016р. в ЦРД «Лазурний» вихователь дошкільного навчального закладу № 228 «Срібне копитце» Марценюк Наталія Олександрівна взяла участь у триденному тренінгу для вихователів дошкільних навчальних закладів за програмою «Вчимося жити разом» (щодо розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6(7) років).

З 08.11.2016р. по 30.11.2016р. Наталія Олександрівна провела 8 навчальних занять за програмою «Вчимося жити разом» для дітей середнього (4) та старшого (4) дошкільного віку. Заняття для були змістовними, розвиваючими, повчальними, цікавими. На заняттях були присутні вихователь-методист, практичний психолог, вихователі.

Зміст реалізації програми «Вчимося жити разом»

Формування у дитини дошкільного віку основної компетентності – вміння взаємодіяти, співпрацювати, розуміти, самореалізовуватися в соціумі серед ровесників, молодших і старших за віком людей.

Програма містить чотири змістові напрями, кожний з яких може бути реалізований послідовно або одночасно.

Перший змістовий напрям – «Простір, дружній до дитини».

Мета: створення середовища, що сприяє розвитку довіри та почуття безпеки.

Другий змістовий напрям – «Я та інші люди».

Мета: організація цілеспрямованих форм навчально-виховної роботи фахівців дошкільного закладу з дітьми 5-го, 6–7-го років життя з метою збагачення та розширення знань етичного спрямування.

Третій змістовий напрям – «У злагоді та радощах творимо добрі справи».

Мета: організація самодіяльних форм взаємодії дорослих із дітьми 5-го та 6–7-го років життя, спрямована на розширення досвіду спілкування з різними групами людей.

Четвертий змістовий напрям – «Ми поруч із тобою».

Мета: організація індивідуальної психологічної роботи фахівців (психолог, психотерапевт, педіатр та ін.) з дітьми, котрі потребують супроводу та підтримки особистісного розвитку, мають прояви поведінкових розладів, страхів, агресії.