/Files/images/03aa35502ecd.gif

ПОРАДИ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ
УВАГА: ПЕРША ДОПОМОГА

Нерідко винуватцями нещасних випадків, що трапляються з дітьми, є батьки. Вони не усвідомлюють: здоров'ю і навіть життю малюка можуть загрожувати не лише окріп, гострі предмети і ліки, але й різноманітний дріб'язок, розкиданий по квартирі, — монети, ґу­дзики, намисто тощо. Дитина певного віку обов'язково "випробує" їх, і врешті вони опиняться у носі, у вушному каналі чи в шлунку. У такому разі слід негайно звернутися до лікаря, але ж до його приїзду мине певний час. І дорослі мають використати його якнайефективніше.

ОТЖЕ, ЯКЩО ДИТИНА:

порізалася, промийте ушкоджене місце ватою, змоченою перекисом водню, краї рани обробіть йодом чи зеленкою і накладіть пов'язку. Якщо рана глибока і ви не можете зупини­ти кров, — зверніться до хірурга;

/Files/images/70555266_babies_283.gifвдарилася головою, покладіть її у ліжко й робіть компреси з холодної води на забите місце, міняючи їх у міру нагрівання. Нудота і запаморо­чення — ознаки струсу мозку. Негай­но викличте швидку допомогу;

проковтнула ліки, спробуйте яко­мога швидше викликати в неї блюво­ту. Обгорніть палець бинтом, від­крийте дитині рот і злегка натисніть на корінь язика. До приїзду лікарів визначте, скільки і які ліки проков­тнула дитина. Слабкість, сонливість або надмірне збудження — ознаки от­руєння;

випила оцет, примусьте її до при­буття лікаря випити якомога більше води з білками курячих яєць або й просто чистої;

ошпарилася, покладіть на ураже­не місце натерту на тертушці картоплину, поміняйте двічі-тричі, а потім накрийте опік капустяним листком. Пухирці не проколюйте. Якщо опік має більшу площу, ніж долоня дити­ни, терміново зверніться до лікаря; до його приїзду нічим не змащуйте й не присипайте шкіру, просто накрий­те ошпарене місце стерильним бин­том.

/Files/images/f84f4f0b4e85.gif