Медичними питаннями в закладі дошкільної освіти займається сестра медична старша:

Гладишко Тетяна Григорівна

Освіта - неповна вища
Стаж роботи - 17 років

/Files/images/51539325.gif/Files/images/51539325.gif/Files/images/51539325.gif/Files/images/51539325.gif/Files/images/51539325.gif/Files/images/51539325.gif

Сестра медична старша контролює:

/Files/images/i (26).jpg

1. наявність у дітей довідок про стан здоров'я, проходження ними медичного обстеження;

2. якість харчування, дотримання санітарно-гігієнічних вимог у закладі;

3. своєчасне проходження медичного огляду працівниками;

4. наявність санітарних книжок під час прийому працівників на роботу;

5. навантаження на дітей під час проведення фізкультурних занять;

6. виконання графіку профілактичних щеплень;

7. дотримання режиму дня

Медичний супровід закладу

/Files/images/1335195069.jpg

Щоденний ранковий прийом дошкільників до закладу проводять вихователі, які опитують батьків про стан здоров′я дітей. Медична сестра за показаннями оглядає зів, шкіру і вимірює температуру тіла дитини. Прийом дітей у ясельні групи здійснюється медичною сестрою закладу. Виявлені при ранковому фільтрі хворі і діти з підозрою на захворювання в ДНЗ не приймаються; хворі, виявлені протягом дня, ізолюються. Залежно від стану дитина залишається в ізоляторі до приходу батьків або госпіталізується.
Але основна проблема полягає в тому, що не всі захворювання можна виявити відразу, в ході огляду. У даній ситуації відповідальні батьки: якщо є підозра на захворювання, то дитину в дитячий заклад приводити не потрібно. Може трапитися і так, що хвороба може розвинутися не відразу і зовнішні ознаки можуть не проявлятися: відсутність температури, кашлю, нежиті – тільки загальне нездужання. І якщо дитина приходить в такому стані, то клінічна картина може розгорнутися не відразу, а через 2-3 години або ближче до обіду, або до вечора. У цій ситуації дитина оглядається медсестрою, викликаються батьки, і дитина відправляється додому. Дитина не вважається хворою при наявності в неї незначних слизових виділень, при нормальній температурі тіла, при нормальному стані горла. Але бувають й суперечливі моменти. Вони зазвичай виникають у випадках, коли спостерігається незначний нежить, кашель, шкірні висипання, коли виникає питання, чи це інфекційна шкірна хвороба, чи то прояв дерматиту.Дитина починає скаржитися на головний біль, підвищується температура, кашель, нежить, відчувається загальне нездужання: поганий сон, поганий апетит, поганий настрій. Якщо виникає набір цих симптомів, то дитину в садок вести не треба. Треба звернутися до лікаря і визначити, чи варто відвідувати дитячий заклад або якийсь час залишатися вдома. Ці симптоми можуть виявлятися за добу до того, як у дитини розвернеться клінічна картина. Якщо є вірусна інфекція, то за 2-3 години.

Основні заходи, що проводяться сестрою медичною старшою у закладі:

/Files/images/infirmiire_2.gif

1. Щоденний амбулаторний прийом з метою надання медичної допомоги (при необхідності)

2. Виявлення захворілих дітей, своєчасна їх ізоляція.

3. Надання першої медичної допомоги при виникненні нещасних випадків/

При будь-якому вірусному захворюванні (вітрянка, краснуха, скарлатина, кір тощо) у когось з дітей в групі, в цій самій групі оголошується карантин.
У цей час, діти ходять тільки в свою групу. У загальні зали (музичний, фізкультурний) дітей не пускають. Гуляють строго на своєму майданчику. Вихователі повинні стежити, щоб не було близького контакту з дітьми з інших груп. І можливо навіть можуть зменшувати час прогулянок карантинних груп, щоб, знову таки, не перетинатися з іншими групами. У карантинні групи не беруть нових дітей.

ЦЕ КОРИСНО ЗНАТИ!!! (дивіться матеріал по ссилці):

"Міфи про вакцинацію: замініть страх фактами"

Від яких хвороб захищає вакцинація

“Запитай у лікаря”: на найпоширеніші запитання про вакцинацію відповідає експерт Федір Лапій

7 фактів про вакцинацію, які можуть врятувати ваше життя

Кiлькiсть переглядiв: 966

Коментарi