Категорії дітей, що забезпечуються безплатним харчуванням в закладі дошкільної освіти у 2024 році

• діти-сироти;
  • діти, позбавлені батьківського піклування;
  • діти з інвалідністю;
  • діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям»;
  • діти із сімей, в яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах;
  • діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов'язків,
  • діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних та інклюзивних групах;
  • діти осіб, визначених учасників бойових дій відповідно до пунктів 19-21 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», які мають відповідні документи; що підтверджують їх статус;
  • діти з числа осіб, визначених у статті 10 та 10.1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • діти із сімей, які мають трьох і більше дітей;
  • діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

Каегорії дітей що забезпечуються безоплатним харчуванням в ЗДО надають такі документи:

Дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

1. Заява від опікуна (піклувальника).
  2. Свідоцтво про народження дитини (копія).
  3. Рішення органу опіки та піклування або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою або дитиною,позбавленою батьківського піклування (копія).

Дітей – інвалідів:

2. Свідоцтво про народження дитини (копія)
  3. Медичний висновок про дитину-інваліда (копія) або посвідчення (пенсійне або отри-мувача державної соціальної допомоги). Якщо посвідчення видано на одного з батьків, у ньому повинно бути чітко зазначено прізвище, ім’я по-батькові дитини інваліда, рік народження.

Дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям

2. Свідоцтво про народження дитини (копія)
  3. Довідка з місцевого управління праці та соціального захисту населення про отримання державної соціальної допомоги по малозабезпеченості (копія).

Дитина, батько (мати), якого загинули під час виконання службових обов’язків:

1. Заява від одного із батьків.
  2. Свідоцтво про народження дитини (копія)
  3. Посвідчення члена сім’ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісті під час проходження військової служби (копія).

Дітей із числа сімей учасників бойових дій (учасників антитерористичної операції) та дітей із сімей загиблмх учасників бойових дій (учасників антитерористичної операції)

1. Заява від одного із батьків.
  2. Свідоцтво про народження дитини (копія).
  3. Копія посвідчення учасника бойових дій та копія довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

- Довідка встановленого зразка з військкомату про причинний зв’язок смерті одного з батьків з військовими діями з підписом, скріпленим печаткою.

- Посвідчення дитини (матері), як члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни (копія).

- Довідка з військової частини про участь особи в антитерористичній операції, забезпе-ченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України (для батьків, які зараз проходять службу в зоні АТО).

Дитина з багатодітної см’ї

1. Заява від батьків
  2. Свідоцтво про народження дитини (копія).
  3. Свідоцтво про народження всіх дітей (де вказані дані про батьків) – копія, або довідка про склад сім’ї або паспортні дані одного з батьків з розділом: «Особливі відмітки», де виписуються дані про дітей (враховуються діти до 18 років, та діти до 23 років, які продовжують навчання /в цьому випадку надається довідка з навчального закладу, в якому навчається дитина/.

Діти, які потребують корекції:

2. Свідоцтво про народження дитини (копія).
  3. Документ, який підтверджує необхідність корекції.
  4. Документ, який підтверджує відвідування зазначених ЗДО.

Діти із сімей, в яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї:

2. Свідоцтво про народження дитини (копія).
  3. Довідки про доходи кожного члена сім’ї видані за місцем отримання доходів: працюючим - з міста роботи (оригінал), не працюючим - з центру зайнятості (оригінал), трудова книжка (копія), підприємець - з додаткової інспекції.
  4. Довідка про склад сім’ї, видана житлово-комунальними організаціями (оригінал).

з 1 січня ст.33,35 ЗУ «Про дошкільну освіту» змінюються - додаються пільги відповідно до статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти), помер під час захисту незалежності та суверенітету України

/Files/images/2.png