Пам’ятка–рекомендація

по захисту і наданню допомоги при нападі кровосисних комахта кліщів

В літній період, перебуваючи у парках, лісах, біля річок, людей турбують своїми укусами кровосисні комахи-комарі, мошки, сліпні, а також кліщі. На місцях укусів починається зуд, при розчісуванні з’являються інфільтрати. Особливо від укусів страждають діти.

Кліщі в природі активні з березня по листопад, сидять вони на траві, листі дерев, кущів, скупчуються найчастіше біля стежок, доріг, де нападають на свою жертву за будь-якої години доби і погоди. Присмоктавшись, кліщ утримується на тілі людини до 10 днів, збільшується до розмірів середньої фасолини.

З метою профілактики нападу та присмоктування кліщів, необхідно при поверненні з лісопаркової смуги струсити одяг, перевірити себе і друзів, чи не причепився кліщ, дома ретельно обстежується тіло, особливо на ділянках з волосяним покривом. Обстежувати дітей потрібно уважно, бо кліщі мають незначні розміри.

Виявивши кліща на тілі його треба видалити. Для кращого видалення кліща, черевце кліща, де розташований дихальний отвір, змащують вазеліном, гліцерином, насиченим розчином кухонної солі або іншою рідиною, ізолюючи дихальний отвір від повітря. Через годину кліща обережно видаляють, захвативши пінцетом або пальцями, обернути ми у бінт, розхитуючи із сторони в сторону і обережно підтягуючи до себе. Видаленого кліща знищують. Раневий отвір обробляють 3 % розчином йоду або спиртом. Якщо хоботок залишився в ранці, то він може викликати запальні процеси, тому його видаляють стерильною голкою. За укушеним кліщем рекомендується встановити нагляд, проводити термометрію 2 рази на добу на протязі 10-14 днів. При перших ознаках захворювання, необхідно звернутися до лікаря-інфекціоніста./Files/images/moskitnye_setki.gif

Захист від нападу двокрилих кровосисних комах:

Для захисту від комах можна використовувати різноманітні репеленти.

Зуд, почервоніння, припухлість від укусів комарів, бджіл, оси зменшиться, якщо змазати місце укусу свіжим соком календули або її аптечним розчином, соком цибулі, подорожника, свіжих листків петрушки.

Зуд пропаде, якщо скористатися столовим укусом, нашатирним спиртом, розчином питної соди – половину ложки того чи іншого на стакан води.

Кiлькiсть переглядiв: 538

Коментарi