До дитячого садка
«на ура»!

Дитячі садки бувають різними: приватними, кому­нальними, відомчими… Задовго до того, як малюк перетне поріг свого друго­го будинку, мама повинна здійснити підготовчу роботу.

Вибираємо дитячий садок

Надійний спосіб «сарафанне радіо», але врахуйте: те, що подобається Вашій сусідці, зовсім не обов'язково сподобається Вам і Вашому малюкові.

Візьміть довідник і випишіть адреси дитячих садків вашого району. Якщо Вам сподобався садок в іншому кінці міста, то врахуйте: діставатися вам із малюком не­обхідно не довше ніж півгодини, пішки або на транспор­ті Ваша справа, але справа серйозна. Дитині напевно сподобається перша подорож на маршрутці або у трамваї, але тільки перша! Надалі суєта ранкових поїздок, юрби народу, затори та інше можуть спричинити відмову ма­люка відвідувати дитячий садок. Часто мами вибирають садок у тому районі, де планують працювати. Це непо­ганий варіант, така територіальна близькість усім на ко­ристь.

Отже, садок вибрали, ідемо знайомитися. Не поспішайте йти туди разом із малюком! А раптом він запам'ятає паровозик на майданчику, а ви потім зміните свою думку, і малюк вперше розчарується, що на початковому етапі дуже шкодить.

Від Вашого першого візиту залежить багато чого. На що звернути увагу?

Віддаленість території садка від проїзної частини.

Огорожа! Під нею не повинні пролізти собаки й кіш­ки. Обов'язковими є наявність замка й дзвінка.

Майданчик для прогулянок: зелені насадження (що росте й у якому стані. Особливо якщо малюк алергик, зверніть увагу на наявність тополиного пуху, амброзії та ін.).

Криті павільйони й гойдалка, їх вік і безпека. Наяв­ність пісочниці із кришкою!

У приміщенні дитячого садка не повинно бути специ­фічного запаху (їжі також). Так, їжа там готується, до того ж її багато, але запахи мають поглинатися витяжками./Files/images/000000.png

Ви стороння людина, і вас повинні зупинити на вході працівники садка, адже в такий самий спосіб туди мо­жуть потрапити й інші люди. Попросіть провести вас до завідувача або того, хто її заміщає. Розкажіть фахівце­ві про мету вашого приходу й поцікавтеся наявністю місць, умовами перебування, платою за відвідування.

Традиційно у багатьох дитячих садках є «батьківський день – день відкритих дверей». У ви­значений день Ви можете побачити все зсередини на власні очі, обов'язково одягнувши чистий халат і взув­ши змінні капці.

Крім режиму й побутових умов поставте запитання методистові: за якою програмою здійснюється вихов­ний процес, чи є додаткові секції, басейн та ін., чи всі працівники мають фахову освіту.

У якому віці йти до садка?

Безглузде запитання майбутньому відвідувачеві ди­тячого садка: «Бажаєш іти до дитячого садка?» А ви, до­рослі тітки й дядька, хочете твоєдчятбяку? «А що це?» — запитаєте ви. Те саме запитає у вас і малюк, бо він не був у садку і не може бажати того, чого не знає. Пра­вильно буде поговорити про готовність і дитини, і мами (тата, бабусь і сусідів) до такої важливої події. Існує бага­то міфів: дитину не візьмуть до садка — вона не просить­ся на горщик, вона у підгузку, не може самостійно їсти, засинає із соскою або пляшкою, не розмовляє… Єдине законне обмеження — це вік малюка. Є садки, які при­ймають дітей від півтора року, якщо є дозвіл відповідних інстанцій, решта — вигадки. Якщо Ваш малюк фактично здоровий і у вас на руках є карта з поліклініки із трикут­ною печаткою, дитячий садок проводить набір дітей Вашого віку (в закладі наявні місця) – ласкаво просимо!/Files/images/11111.png

Як розібратися мамі: у якому віці, коли і як вести ма­люка до дитячого садка? Існує думка, що з погляду фізі­ологічної готовності до перебування в колективі це кра­ще зробити в 2-2,5 роки. На думку багатьох батьків, трирічні малюки менш сприйнятливі до вірусних інфек­цій. Єдиної думки немає, усе індивідуально. Три роки особливий вік (хтось говорить кризовий), але криза це не хвороба, істерики й неслухняність, а черговий етап у формуванні особистості дитини або, елементар­но, брак виховання, який у садку можуть заповнити. Що стосується сезону, то найкраще у червні-серпні (сформовані групи, ще тепло), але записатися потрібно значно рані­ше. Діти багато гуляють, погодні умови не затьмарять очікувань і перших вражень малюка.

Режим дня

Перегляньте режим дня своєї родини. Чому всієї ро­дини, адже це стосується тільки малюка? А ось і ні. Ви вкладаєте дитину пізно, тому що чекаєте повернення та­та з роботи? Отже, ситуацію необхідно змінити разом із татом тощо. Вам допоможе режим дня звичайного ди­тячого садка, що лише незначними деталями відрізня­ється в різних садках і затверджений (для всіх) медика­ми й педагогами./Files/images/222222.png

Почніть уже сьогодні. Ви плануєте виходити з будин­ку о 7.40, а зараз ваш малюк спить до 10 ранку. Почи­найте етап пробудження о 9.30. І не важливо, що ви вчора заснули опівночі! За кілька днів зсуньте час про­будження ще на 30 хвилин. Не встигаєте приготувати сніданок? Це ваші проблеми, тому розв'язуйте їх самос­тійно. Домашній режим, наближений до дитячого сад­ка, — уже половина успіху, адже це фізіологія (м'яко на­лаштувати біологічний годинник дитини) і самопочуття малюка, а відповідно, і настрій. Багато мам через свою неорганізованість і лінощі приводять дітей не до 8.00, як рекомендовано, а безпосередньо до сніданку, а то й після нього (9.00). «Він однаково не їсть», — запевняють мами. А тому й не їсть, що не встигає. А ще відчуває, що можна маніпулювати й установлювати свої правила, а потім ходитиме до школи не до першого, а до третьо­го уроку, і завжди пропускатиме першу пару в інституті й спізнюватиметься на роботу тощо. У дитячому садку завжди зранку проводять зарядку (малюки полюбляють пострибати під веселу музику разом із друзями!), діти разом переодягаються й миють ручки, адже садок — це колектив!

Харчування

Одне з питань, що найбільше хвилює мам у дитячо­му садку, харчування. Існує думка, що воно неповно­цінне й недостатнє, але це неправда. Погляньте на та­блицю, і ви переконаєтеся, що помиляєтеся (у кожному дитячому садку батьки мають змогу ознайомитися з ці­єю таблицею, а також зі щоденним меню!)./Files/images/63364211_1283106869_06.png

Хто з вас може похвалитися такою різноманітністю й збалансованістю харчування щодня? А я ще просила розповісти, що буде запропоновано малюкам завтра, щоб приготувати на вечерю вдома щось інше. Якщо в садку на вечерю пюре й рибка, то вдома варенички із сиром тощо. А якщо на сніданок манна каша, а ва­ше маля її не їсть, погодуйте його сніданком удома і по­передьте про це вихователя. Абсолютно нормально, як­що ваш малюк не полюбляє якусь страву, адже він така сама людина, як і всі. Попередьте вихователя, що си­ломіць годувати дитину не можна в жодному разі, щоб уникнути психосоматичних реакцій. Будьте готові до то­го, що малюк спочатку відмовлятиметься від їжі в дитя­чому садку, тому що і на смак, і на вид вона є зовсім ін­шою і дитина потребує часу, щоб звикнути.

Кiлькiсть переглядiв: 891

Коментарi